صفای دل، روشنای دیدگان، فهم عمیق، هم‌نشینی با فرشتگان، پیمودن درجات بهشت، رفع غم و اندوه، برکت خانه، استجابت دعا و … تنها بخشی از آثار و فواید دنیوی و اخروی است که برای آیه‌های نورانی قرآن و کلمات معصومین علیهم‌السلام بیان‌شده است. از همین رو مرور این کلمات نورانی بر صفحه‌ی ذهن و دل […]

روزشمار قرآنی

ناشر: عابد اندیش
تعداد صفحه: 366
قطع: پالتویی
نام مولف: حیات طیبه صالحان
تاریخ نشر: 1395
نوبت چاپ: اول
محل نشر: قم
شمارگان: 3000
رده دیویی: 978-600-7410-16-5
زبان کتاب: فارسی

صفای دل، روشنای دیدگان، فهم عمیق، هم‌نشینی با فرشتگان، پیمودن درجات بهشت، رفع غم و اندوه، برکت خانه، استجابت دعا و … تنها بخشی از آثار و فواید دنیوی و اخروی است که برای آیه‌های نورانی قرآن و کلمات معصومین علیهم‌السلام بیان‌شده است. از همین رو مرور این کلمات نورانی بر صفحه‌ی ذهن و دل انسان، در همه حال و به هر مقدار ممکن ارزشمند است. چراکه همین خواندن مقدمه‌ای برای فهم این گنج‌های سعادتو درک آن نیز مقدمه‌ای برای محقق ساختن دستور‌های آن در زندگی فردی و اجتماعی است.

تردیدی نیست که باروری ایمان و رشد فضیلت‌ها درگرو همین همراهی با این چشمه‌های نور و هدایت است.

از همین رو کتاب «روز‌شمار قرآنی» نگاشته شدتا با 365 آیه و 365 روایت در 365 موضوع فرهنگ عمومی، دل‌وجان شما را صفایی تازه بخشد و هرروزِ شما را نورانی‌تر از قبل گرداند.

گزیده‌ای از روایات و احادیث بسیار فاخری که خود آن‌ها گواه صدق برای تمایز این اثر با موارد مشابه است، به‌عنوانتبرک، تنها ترجمه‌ی بخشی از آن‌ها را در زیر آورده و به همین مقدار بسنده می‌کنیم:

– … اگر می‌خواهی گرامی‌ات دارند نرم‌خو باش و اگر می‌خواهی خوارت شمارند درشتی کن.

– … خداوند بینی کسی را که اهل ایمان است، ولی غیرت ندارد به خاک بمالد.

– … دنیا کوچک‌تر و حقیر‌تر و ناچیز‌تر از آن است که در آن از کینه‌ها پیروی شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور میباشد ©