- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

بررسی آسیب شبکه های اجتماعی مطالبه بخش قابل توجهی از مردم و نخبگان است

 

به گزارش دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي استان کهگیلویه و بویراحمد ، نخستین کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی شب گذشته با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.

دکتر رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست، گفت: شورای فرهنگ عمومی با توجه به ساختاری که از قبل برای آن تعریف شده در زمینه مسائل فرهنگی جامعه تصمیم گیری می کند.

وی با بیان اینکه ساختار این شورا به گونه ای تعریف شده که در برخی از موارد شاید بعضی از مصوبات آن اجرایی نشوند، افزود: شاید برخی از مشکلات به دلیل تصمیم های آنی و عدم تفکر لازم در زمینه مسائل مطرح شده در نشست های شورا باشد.

دهبانی پور از تشکیل شورای مشورتی به منظور ارائه نظرات کارشناسی مسائل جامعه خبر داد و اظهار داشت: این شورا نظرات کارشناسی شده را بررسی و مطرح می کند و در جلسه اصلی شورای فرهنگ عمومی استان موضوعات کارشناسی شده مطرح می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شورای مشورتی با حضور نخبگان و اساتید دانشگاهی در حوزه های علوم انسانی، علوم سیاسی، روانشناسی و افرادی که در حال تحقیق و پژوهش هستند، تشکیل می شود.

وی در ادامه به ساختار شورای فرهنگ عمومی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و ادامه داد: رئیس شورای فرهنگ عمومی هر استان بر عهده امام جمعه، استاندار نایب رئیس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر و تعدادی از افراد حقوقی اعضای این شورا در هر استان را تشکیل می دهند.

دهبانی پور اساس تشکیل کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی را تغذیه فکری و ارائه راه حل برای رفع مشکلات و معضلات جامعه عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: یکی از بحث هایی که در شورای فرهنگ عمومی و در برخی از نشست ها به عنوان دغدغه مطرح می شود، شبکه های اجتماعی است.

وی این موضوع را مطالبه بخش قابل توجهی از مردم و نخبگان دانست و افزود: هرچند نمی توان صورت مسئله را پاک کرد ولی در این زمینه باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

دهبانی پور گفت: این موضوع به عنوان یک دغدغه ملی در سطح کشور مطرح است و باید در این زمینه واکاوی لازم صورت گرفته تا آسیب ها را به حداقل برسانیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بحث شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از دغدغه های خانواده ها مطرح است، خاطرنشان کرد: در این نشست بحث شبکه های اجتماعی و آثار مخرب آن بررسی و کارشناسی می شود.

وی با بیان اینکه در نشست شورای فرهنگ عمومی مسائل مختلف جامعه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند، گفت: اگر در طول سال دو موضوع مطرح و مورد کار کارشناسی شده قرار گیرد و از طرفی ضمانت اجرایی برای آن اندیشیده شود، شاهد به حداقل رسیدن بسیاری از معضلات خواهیم بود.

در نخستین نشست کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد دیگر اعضای شرکت کننده نظرات خود را پیرامون شبکه های مجازی و اثرات مخرب آن بیان کردند