- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

یکصد و چهل و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین دانشی در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس به ویژه شهدای ارزشمند عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، در خصوص دستور جلسه صدو چهل و پنجم شورای فرهنگ عمومی گفت: با عنایت به نامه شورای فرهنگ عمومی کشور، اعضای این شورا می بایست نقطه نظرات فرهنگی خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را جمع بندی کرده و ضمن توجه جدی به این موضوع طرح ها و نظرات خود را در اختیار جهاد دانشگاهی استان بگذارند تا این نهاد بتواند با استفاده از واحدهای متعدد پژوهشی و علمی خود به یک طرح جامع در این حوزه رسیده و در نهایت طرح مذکور در صحن رسمی شورای فرهنگ عمومی بررسی و نتیجه به شورای فرهنگ عمومی کشور اعلام شود.
وی تاکید کرد: به لطف خدا و با عنایت ویژه رئیس و نایب رئیس شورا، جلسات اتاق فکر بطور منظم پیگیری شده و طرح های متناسب با وضعیت فرهنگی استان در حال بررسی و ارائه به صحن شورا می باشد.
در ادامه این جلسه جمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در خصوص اقتصاد مقاومتی و طرح آن درشورای فرهنگ عمومی گفت: همواره و در همه امور از استان قم انتظار یک عملکرد فرهنگی وجود دارد، چه در موضوع اقتصاد مقاومتی و چه در موضوعات دیگر، چرا که ظرفیت عظیم حوزه های علمیه و فضای پژوهشی و فرهنگی در قم و رشد و ظهور چشمگیر دانشمندان در این شهر مقدس، انتظارات را در همه حوزه ها به سمت و سوی مبانی و مسائل فرهنگی سوق داده است.
ویبا اشاره به شرکت های موفق دانش بنیان در قم ادامه داد: توجه جدی به این شرکت ها و دقت نظر به موضوع اقتصاد دانش بنیان می تواند گام موثری در نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی فراهم آورد.
شایان ذکر است در ادامه این جلسه عالی پور معاون هماهنگی امور تسهیلات زائران استانداری قم، موسوی مدیرکل اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی، فقیه زاده رئیس جهاد دانشگاهی استان قم و حجت الاسلام و المسلمین کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم نیز پیرامون موضوع نحوه بررسی اقتصاد مقاومتی در شورای فرهنگ عمومی استان قم، نظرات و پیشنهادات خودرا مطرح کردند.
همچنین طرح تجهیز 15 ایستگاه به سامانه دیجیتالی از سوی حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر مدیر کل صدا و سیمای استان مطرح و مورد تصویب و موافقت اعضای شورا قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر در خصوص این موضوع گفت: تعداد زیادی از روستاهای استان قابلیت دریافت شبکه های مختلف رسانه ملی را ندارند چرا که 30 ایستگاه در استان قم مجهز به این سامانه نبودند که با تامین اعتبار از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی 15 ایستگاه به TS دوم دریافت شبکه های دیجیتالی، مجهز و توسط حضرت آیت الله سعیدی افتتاح شد و 15 ایستگاه دیگر نیازمند اعتبارات استانی می باشد.