- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

کمبود روحانی در روستاهای اسدآباد/ بیشتر روستاها از برنامه‌های دهه فجر بی‌بهره‌اند

فرماندار اسدآباد با اشاره به کمبود روحانی در سطح روستاها گفت: متأسفانه بیشتر روستاهای شهرستان از برنامه های دهه فجر بی بهره می مانند که باید با برنامه ریزی و تمهیدات لازم در این زمینه بکوشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسدآباد، مسعود بکایی ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسدآباد، نقش روحانیت و فرهنگیان را در تبلیغات گسترده انقلاب اسلامی و برنامه‌های دهه فجر را اثرگذار خواند و خواستار توجه به این مهم شد.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات و درک نسل امروز از رخدادهای دوران انقلاب اسلامی تنها بر اساس شنیده‌ها و کتاب‌های موجود است، افزود: باید با اجرای برنامه‌های مختلف در ایام دهه فجر موجب آشنایی نسل امروز با اتفاقات و رخدادهای دوران انقلاب شویم.

فرماندار اسدآباد با اشاره به کمبود روحانی در سطح روستاها، گفت: متأسفانه بیشتر روستاهای شهرستان از وجود برنامه‌های دهه فجر بی‌بهره می‌مانند که باید با برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم در این زمینه بکوشیم.

وی ادامه داد: بخش جامعه روستایی از ارشادات، تبلیغات و احکام دینی و اسلامی روحانیون محروم هستند که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

بکایی در ادامه از بهره‌برداری 228 پروژه عمرانی در سطح شهرستان اسدآباد خبر داد و افزود: این پروژه‌ها در بخش پیرسلمان به تعداد 15 طرح و 174 طرح در بخش مرکزی و حومه اسدآباد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: همچنین در این ایام 300 برنامه فرهنگی، هنری و اجتماعی با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم اجرا می‌شود.

فرماندار اسدآباد در ادامه سخنان خود از برگزاری همایش «مصلح بیدارگر» در روز 18 اسفند ماه امسال خبر داد و افزود: این همایش با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عدم ثبت بنیاد سید جمال‌الدین اسدآبادی در شورای انقلاب فرهنگی ، خاطرنشان کرد: باید برای اختصاص اعتبارات و اجرای برنامه‌های مختلف این بنیاد به ثبت شورای انقلاب فرهنگی برسد.

فرماندار شهرستان اسدآباد افزود: این بنیاد تاکنون در حد یک تصویب‌نامه مانده و هیئت امنای آن هنوز انتخاب نشده است.