٩دی، روز میثاق با ولایت است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم، در شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب اظهار داشت: پیامدهای فتنه ٨٨ بسیار است و  مهم‌ترین آن، تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی بود. در حالی که بیستم خرداد ٨٨، اوباما به مقام معظم رهبری، نامه نوشت و از ایشان برای حل مشکلات منطقه استمداد کرد این موقعیت ممتاز با بروز فتنه،  از دست رفت و اوضاع برعکس شد.

وی ادامه داد: در آن دوران، موقعیت خوبی در مذاکرات هسته‌ای ایجاد شده بود، اما شرایط فتنه، مطالبات دشمن را بسیار بیشتر کرد.

 امام جمعه تبریز گفت: افزایش امید دشمن به براندازی نظام از دیگر پیام‌های فتنه ٨٨ بود.

وی با اشاره به اینکه طراحی خارجی و همراهی داخلی فتنه ٨٨ را پیش آورد یادآور شد:  البته عده‌ای بی‌بصیرت بودند که در حماسه نهم دی، با مطلع‌شدن از اوضاع و آگاهی از دسیسه دشمن، به آغوش ملت بازگشتند.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری فتنه ٨٨ را خاموش کرد و  تقویت پیوند مردم با انقلاب و رهبری در حماسه این روز رقم خورد و بساط فتنه را پیچید.

وی در بخش دیگر سخنان خود یادآور شد: آشکار شدن نقش بصیرت و ولایتمداری، دستاورد بزرگ نهم دی است. این حماسه، در تبریز یک روز زودتر رقم خورد و لازم است که این روز ملی و تاریخی، در تمام دستگاه‌ها و مجموعه‌ها با شکوه بیشتر و با هماهنگی شورای هماهنگی، برگزار شود