- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان همدان خبر داد برگزاری دوره مهارت‌های زندگی ویژه کارمندان مجرد همدان

 اسدالله ربانی‌مهر ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان اظهار کرد: در طرح تحقیقی درخصوص افزایش سن ازدواج در بین کارکنان دولت عوامل و متغییرهای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته، اما متأسفانه به موضوع راهکارها در این تحقیق اشاره نشده است.

وی با بیان اینکه در کمیته تخصصی امور ورزش و جوانان دو مسئله مهم فرهنگی و اقتصادی مانع ازدواج جوانان است، افزود: برای کارمندان مجرد فقط بحث و مسئله فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان ادامه داد: قرار است دوره‌ مهارت‌های زندگی با همکاری اداره آموزش و پژوهش استانداری و با بهره‌گیری از مشاوران مجرب برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه پس از محرم و صفر این برنامه قرار است در بین دستگاه‌های دولتی استان اجرا شود، خاطرنشان کرد: پس از 6 سال برای نخستین‌بار طی 6 ماهه نخست امسال در استان همدان 2 درصد افزایش ازدواج و 1.9 درصد کاهش طلاق گزارش شده در حالی که در کشور در 6 ماهه ابتدای امسال ازدواج 6 درصد کاهش داشته است.

ربانی درخصوص معرفی کتاب آموزش قبل از ازدواج نیز اضافه کرد: چند کتاب به صورت نمونه به سازمان تبلیغات استان برای بررسی معرفی شده که دو کتاب «مطلع مهر» و «سر دلبر» مورد تأیید نهایی قرار گرفته است.