- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

ضرورت بهره گیری از ابزار هنر برای جاودانه شدن حماسه دوران دفاع مقدس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ودبیرشورای فرهنگ عمومی مازندران گفت: برای جاودانه شدن حماسه هشت سال دوران دفاع مقدس از عنصر و ابزار هنر، استفاده شود.
احد جاودانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در مراسم بزرگداشت از خانواده شهدای اصحاب رسانه به مناسبت افتتاح هیأت شهدای رسانه به نام حضرت مسلم بن عقیل در نمازخانه این اداره کل، گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور حماسه ای است که بچه های این مرز و بوم خلق کردند.

وی افزود: در تاریخ کشور اسلامی ایران، جنگ های مختلفی رخ داد که تمام آنها جنگ ایران فقط با یک کشور بود اما در جنگ هشت ساله، ایران بود و در برابر آن تمام دنیا قرار داشت.

جاودانی تصریح کرد: شعار جمهوری اسلامی ایران، نه شرقی و نه غربی بود و منظور استقلال این مرز و بوم بود اما تمام شرق و تمام غرب در برابر ایران، وارد صحنه جنگ شدند.

وی اظهار کرد: جنگ هشت سال دفاع مقدس ایران و دشمنان در تاریخ این کشور بی سابقه بود و مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) بر گرامیداشت ایام دفاع مقدس، تاکید دارند.

جاودانی بیان کرد: تصور حماسه کربلا، شهامت و شجاعت برای ما سخت بود اما در دوران دفاع مقدس، کربلا و عاشورا به دفعات متعدد تکرار شد و همچنین مرحوم آوینی با ساخت روایت فتح، مقداری از آن دوران جنگ را به منصه ظهور گذاشت.

وی ابراز کرد: روزنامه نگاران و اصحاب رسانه، صحنه های پرحماسه دوران هشت سال دفاع مقدس را بیان کنند با نقل از خاطرات رزمندگان و وصیت نامه شهدا که این صحنه های دوران دفاع مقدس، به خوبی تبیین شود.

جاودانی با اشاره به اینکه برای جاودانه شدن حماسه هشت سال دوران دفاع مقدس از عنصر و ابزار هنر، استفاده شود، گفت: اصحاب رسانه در برابر دوران دفاع مقدس، احساس مسئولیت داشته باشند.