- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

ضرورت استفاده از ظرفیت هنر در فرهنگسازی نماز

مسئول ستاد اقامه نماز استان قم استفاده از ظرفیت هنر در خدمت نماز را از دغدغه های ستاد اقامه نماز دانست و افزود: لازم است با تدوین یک قالب هنری مناسب، به گونه ای برنامه ریزی کنیم که اولویت فعالیت های هنری در قالب نماز قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام محمدصادق کفیل مدیر مرکز تخصصی نماز و مسئول ستاد اقامه نماز استان قم در دیدار حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان و جمعی از مدیران این اداره کل، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این ستاد گفت: هدف ما از رتبه بندی ادارات در حوزه نماز صرفا ارزیابی عملکرد نیست بلکه نظر ما پیوند بین ادارات در فعالیت های حوزه نماز است.
وی استفاده از ظرفیت هنر در خدمت نماز را از دغدغه های ستاد اقامه نماز دانست و افزود: لازم است با تدوین یک قالب هنری مناسب، به گونه ای برنامه ریزی کنیم که اولویت فعالیت های هنری در قالب نماز قرار بگیرد.
مسئول ستاد اقامه نماز استان قم ضمن درخواست از نشریات و خبرگزاری های استان مبنی بر درج مطالب با موضوع نماز به صورت پیوسته، اظهار داشت: ظرفیت رسانه های استان بویژه نشریات و خبرگزاری ها می تواند به شکل مطلوب تری در ترویج فرهنگ نماز بهره برداری شود.
حجت الاسلام کفیل در ادامه فضاسازی شهر با نصب المان های مختلف نماز را از دیگر دغدغه های خود دانست و برای توجه جدی به این مقوله، خواستار مطرح شدن این موضوع در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان شد.

فضای شهر قم باید رسانه ای باشد برای ترویج فرهنگ نماز
مهدی توکلیان معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و سرپرست دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این نشست از فعالیت 200 نشریه در قم خبر داد و ابراز داشت: این نشریات عموما با رویکرد مذهبی فعالیت دارند که با تعامل مناسب می توان از این ظرفیت در فرهنگسازی نماز استفاده کرد.
وی ضمن ارائه پیشنهادی گفت: ستاد اقامه نماز مجموعه ای از طرح های گرافیکی و مقالات به عنوان محتواهای مربوط به نماز را آماده کند تا در اختیار رسانه ها و حتی کانون های آگهی تبلیغاتی استان قرار داده شود.
توکلیان با تاکید بر اینکه فضای شهر قم باید رسانه ای باشد برای ترویج فرهنگ نماز، بیان کرد: برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف در تشویق عموم مردم بویژه رسانه ها در فرهنگسازی نماز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.