- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

صالحی بر ظرفیت های شورای فرهنگ عمومی در ارتقای فرهنگ کشور تاکید کرد

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای فرهنگ عمومی دارای ظرفیت های بسیاری است که در جهت ارتقای فرهنگ کشور می توان از آن بهره مند شد.

سیدعباس صالحی در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان با تاکید بر این مطلب افزود: با وجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … باید به نقاط ایجابی توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ٤٠ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در این سال ها همواره دارای دشمنانی بوده است و امروز این دشمنی ها صریح تر از گذشته شده است. بنابراین باید بدانیم دشمنان منتظر عدم همدلی و اتحاد ما هستند.

صالحی گفت: منکر نبود نواقص در انجام فعالیت ها نیستیم اما در کنار آن باید تمامی اقداماتی که در جهت ارتقای سطح فرهنگ و هنر کشور صورت گرفته را نیز دید و به آن توجه داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بر اساس پیمایش ارزش ها و نگرش های ایرانیان که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است در برخی موارد نقاط قوت استان کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است.

وی در عین حال تصریح کرد: برای مثال بیش از ٩٠ درصد مردم کرمانشاه در مقابل این پرسش که «آیا در مقابل تهدید بیگانگان مقاومت می کنید» پاسخ مثبت داده اند.

صالحی گفت: باید به سرمایه های کشور در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه های فرهنگی و هنری توجه داشته باشیم و نقاط قوت و ضعف آن را بررسی کنیم تا بتوانیم ضعف ها را به حداقل و قوت ها را به حداکثر برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر داشتن نگاه واقع بینانه از مسائل ادامه داد: تصویر واقع بینانه به ما می گوید که دارایی های بسیاری داریم  اما مشکلات قابل توجهی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی دارای ظرفیت های بسیاری است افزود: کارگروه آسیب شناسی شورای فرهنگ عمومی در دوره جدید ایجاد شده است که به بررسی مسائل و تلاش برای کارآمدی بیشتر این شورا می پردازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود: رویکردهای کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما را به انسجام و هم افزایی می رساند به طوری که با یک نگاه اجماع گرایانه می توانیم سیاستگذاری  واحد داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که تهدیدهایی از قبیل تهدیدهای ترامپی ما را به وحدت و همگرایی می رساند.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری استان کرمانشاه از سوی صالحی و بازوند به امضا رسید. در این تفاهم نامه به تکمیل و تجهیز پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای فرهنگی هنری استان کرمانشاه، توسعه فعالیت های فرهنگی، هنری و دینی در حوزه های مختلف، توسعه آموزش و تقویت زیرساخت های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه و توجه به فرهنگ و هنر اقوام استان و بهره گیری از ظرفیت های آن ها در راستای وحدت و انسجام فرهنگ ملی تاکید شده است.

 

منبع : روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی