- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

دیدار نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قم با مراجع عظام تقلید

استاندار قم و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان به منظور بهره مندی از رهنمودهای مراجع عظام تقلید، با دو تن از مراجع دیدار کرد.
آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، در این دیدار با اشاره به مشکلات اقشار محروم جامعه در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، گفت: مسوولان باید اهتمام ویژه نسبت به رفع مشکلات محرومان داشته باشند.
وی با تاکید بر ضرورت تلاش مسوولان برای کسب رضای پروردگار، افزود: باید به مسئولیت ها به عنوان امتحان الهی نگریسته شود.
آیت الله صافی گلپایگانی وجود بارگاه حضرت معصومه(س) و حوزه های علمیه را مایه خیر و برکت برای قم دانست و با بیان اینکه این شهر ام القرای جهان تشیع است، تصریح کرد: مسوولان باید خدمت در این شهر را توفیق الهی دانسته و در جهت اعتلای جایگاه آن تلاش کنند.
استاندار قم نیز در این دیدار، خدمت در قم را توفیق الهی دانست و ابراز امیدواری کرد: با پشتیبانی مراجع عظام تقلید بتوانم برای اعتلای قم قدم بردارم.
سید مهدی صادقی فرمایشات و رهنمودهای مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه را در همه زمینه ها راهگشا خواند و گفت: دولت در مسیر تحقق اهداف و برنامه های نظام اسلامی در چهارچوب فرمایشات این بزرگان تلاش می کند.
آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز در دیدار جداگانه استاندار قم، مذاکرات هسته ای و دستیابی به توافق با گروه 1+5 را دستاوردی بزرگ برای مسوولان کشور برشمرد و درادامه به ویژگی های منحصر به فرد قم در زمینه های مختلف اشاره کرد و این شهر را متعلق به جهان اسلام دانست.
این مرجع تقلید، وجود حرم حضرت معصومه (س)، حوزه های علمیه و مسجد مقدس جمکران را از امتیازات اصلی قم برشمرد و افزود: دولت باید با شناخت ظرفیت های خاص قم، نسبت به خدمت به این شهر نگاه ویژه داشته باشد.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی، وجود بیش از 300 موسسه فرهنگی در قم را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت می تواند از این ظرفیت عظیم برای تقویت مبانی فرهنگی کشور استفاده کند.
استاندار قم نیز در این دیدار، توفیق خدمت در قم را غنیمت شمرد و ابراز امیدواری کرد: با بهره گیری از تجربیات مدیریتی خود بتوانم منشا خدمات در شهر مقدس قم باشم.
صادقی با اشاره به روابط بسیار خوب دولت با مراجع عظام تقلید، از حمایت های آنها از خدمتگذاران مردم قدردانی کرد و گفت: فرمایشات و رهنمودهای مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه را در همه زمینه ها راهگشاست.
نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قم همچنین مسائل فرهنگی، عمرانی و اقتصادی را از اولویت های کاری خود برشمرد و افزود: با همگرایی مسوولان و تعامل و همکاری آنها در همه زمینه ها می توانیم به توسعه و ترقی همه جانبه ی استان قم دست یابیم.