جمهوری اسلامی ایران از منافع ملی عقب‌نشینی نمی‌کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه خلخال گفت: در حال حاضر غرب از مواضع قبلی خود به کلی عقب نشینی کرده ولی جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از منافع ملت خود عقب نشینی نخواهد کرد.

حجت الاسلام امیر رشتبری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته خلخال که در مصلی این شهر برگزار شد اظهار داشت: غرب با طراحی جامع‌ترین تحریم‌ها در نظر داشت که ایران را در زمینه‌های مختلف اقتصادی، نظامی، امنیتی و سایر موارد مانع پیشرفت کشورمان شود ولی با اندیشمندی مقام معظم رهبری و حمایت ملت بزرگوار ایران از منویات رهبر فرزانه، در تمام ابعاد موفق عمل کردیم و با تامین نیازهای دفاعی که دستاوردهای جوانان کشورمان بود به دشمن اجازه ندادیم حتی یک لحظه هم فکر تعرض به کشورمان را از سرخود بگذراند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر غرب از مواضع قبلی خود به کلی عقب نشینی کرده ولی جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت از منافع ملت خود عقب نشینی نمی‌کند.

امام جمعه خلخال افزود: ملت ایران اجازه دخالت به هیچ کشوری را نخواهد داد و سرنوشت کشورمان به دست جوانان، فرهیختگان این مرزو بوم رقم خواهد خورد و این ملت بزرگوار و شهید‌پرور، هیچ وقت ذلت را قبول نکرده و زیربار هیچ زوری نخواهند رفت.

رشتبری بیان کرد: در حال حاضر کشورمان در صنایع مختلف پیشرفت اساسی کرده و در این زمینه دستاوردهای خود را به رخ ابرقدرتهای جهان می‌کشیم و ارکان حفظ امنیت کشور، صنایع دفاعی آن به حساب می‌آیدکه صنایع موشکی یک صنعت بین رشته‌ای است و در این زمینه به پیشرفت‌ها و موفقیت‌های عظیمی دست یافته ایم.

رشتبری با اشاره به این که آمریکا در تلاش است که از توافقات هسته‌ای سوء استفاده کند، گفت: ملت ایران با آگاهی‌بخشی و بصیرتی که دارند مانع ورود آمریکا در صنایع مختلف کشورمان خواهند شد و با آمریکا، همان رفتاری را خواهند کرد که آمریکا قصد دارد به همان شکل با ملت ایران برخورد کند.

امام جمعه خلخال افزود: آمریکا و شرکایش سعی دارند با سوء استفاده از توافقات هسته‌ای به اهداف خود که در 37 سال گذشته دست نیافته‌اند، برسند و در این زمینه اخطار و هشدار مقام معظم رهبری برای نفوذ آمریکا و سایر سردمدارانش، یک تصمیم جدی و بین المللی بود و در این مورد لازم است هشدارهای مقام معظم رهبری سرلوحه روسای بلند پایه کشورمان باشد.

رشتبری اظهار داشت: آمریکا بعد از توافق هسته‌ای عملیات روانی به راه انداخته است و ملت ایران باید مواظب حرکات دشمن باشند و آمریکا نمی‌تواند در مسائل فرهنگی، اقتصادی، علمی، سیاسی کشورمان نفوذ کند.