- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

جشنواره نماز و رسانه در قم برگزار می شود

مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در جلسه مشترک با ستاد اقامه نماز استان با برگزاری جشنواره نماز و رسانه موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان به همراهی جمعی از مدیران این اداره کل ضمن بازدید از ستاد اقامه نماز استان، با حجت الاسلام محمدصادق کفیل مسئول جدید این ستاد دیدار و گفت و گو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدپناه، در این دیدار ضمن عرض تبریک به مسئول جدید ستاد اقامه نماز استان، خطاب به وی اظهار داشت: با حضور شما در این نهاد شاهد برکات بیش از پیش در حوزه نماز استان بوده ایم که امیدواریم این توفیقات بیشتر شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ضمن اعلام آمادگی این اداره کل برای همکاری و تعامل بیشتر با ستاد اقامه نماز استان در جهت خدمت به این فریضه، عنوان کرد: نگاه و رویکرد جدید این ستاد در پیشبرد طرح ها و اهداف، بیرون از قالب و سیستم اداری قابل تحسین است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم، کمبود اعتبارات در به سرانجام رساندن برنامه ها را بسیار مشکل ساز عنوان کرد و افزود: دستگاه های اجرایی باید با استفاده از همان مشروعیت قانونی خود و همدلی و هم افزایی برنامه های خود را عملیاتی کنند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، اذعان داشت: این جشنواره ظرفیت هنری بزرگی در حوزه نماز است که در آن با استفاده از دو هنر عکس و فیلم آثار ارزشمند هنری با موضوع نماز تولید می شود.
معاون سابق قوه قضائیه ضمن تاکید بر لزوم بررسی راهکارهای همکاری بیشتر این دو نهاد در حوزه نماز با تشکیل کارگروهی با موضوع ساماندهی فعالیت های هنری حوزه نماز موافقت کرد و گفت: این کارگروه به ریاست معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با حضور اعضایی همچون روسای انجمن های هنری نمایش و سینمای جوانان استان و کارشناس هنری این اداره کل و همچنین مسئول و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان تشکیل شود.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدپناه همچنین با برگزاری جشنواره نماز و رسانه موافقت کرد و مقرر شد برنامه ریزی های لازم برای برگزاری این جشنواره صورت بگیرد.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام رئیسی مسئول ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در سخنانی خواستار حمایت مادی و معنوی از نویسندگان، ناشران، رسانه ها و هنرمندان فعال در ترویج فرهنگ نماز شد و در ادامه پیشنهاد داد تا از ستاد اقامه نماز استان به منظور مشارکت و همکاری در برگزاری جشنواره دوسالانه نماز و نیایش به روایت دوربین دعوت شود که مورد تصویب قرار گرفت.