- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با حضور استاندار جدید کرمان

یکصدونودمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست حضرت آیت الله جعفری و با حضور آقای رزم حسینی استاندار کرمان درمورخ 92/10/3 برگزار گردید .
 

آقای رزم حسینی در این جلسه اظهار داشتند  در خصوص مسائل فرهنگی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نکاتی را مطرح فرمودند که لازم است مورد توجه شورا وبخش فرهنگی  استانداری قرار گیرد . وی افزود هرچه سطح رفاه اقتصادی مردم بالاتررود فرصت و آسایش بیشتر برای کارفرهنگی و مسائل فرهنگی بیشتر خواهد شد . وی افزود در عرصه فرهنگ هرآنچه از دست  ما برآید انجام خواهیم داد .

در خصوص برگزاری هفته فرهنگ رضوی درسال93 گفته شد که استان کرمان یکی از استان هایی است که برای برپایی هفته رضوی پیشنهاد شده است که با تصویب شورای فرهنگ عمومی مقرر گردید برنامه هایی ویژه  در نیمه اول اردیبهشت ماه سال آینده برگزار گردد .

شورای فرهنگ عمومی همچنین با اشاره به ثبت روز 24 مهرماه  سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع توسط دژخیمان پهلوی در سال 57 ، در زیرنویس تقویم خواهان درج این مناسبت در متن تقویم ها شد در همین ارتباط تصویب گردید تا مراتب کتبا توسط رئیس شورای فرهنگ عمومی استان  و استاندار کرمان پیگیری گردد .

همچنین اعضای شورای فرهنگ عمومی از استاندار کرمان در خواست نمودند تا شرایط دیدار اصحاب فرهنگ در استان کرمان را با مقام معظم رهبری پیگیری و فراهم آورند .

شورای فرهنگ عمومی همچنین با توجه به سوابق پیگیری دبیرخانه برای نامگذاری روز سوم دی ماه (روز تولد خواجوی کرمانی ) به نام خواجو از طریق شورای فرهنگ عمومی کشور ، خواستار انجام برنامه ها و فعالیتهای مشترک در استان به همین مناسبت گردید که با نظر موافق اعضا مواجه و به تصویب رسید.

در ادامه گزارشی از چگونگی برگزاری مراسم مربوط به 9 دی در استان ارائه گردید واز هماهنگی اصناف ، ادارات ، سازمان ها و… برای برپایی با شکوه مراسم خبرداده شد همچنین گفته شد که در کرمان این مراسم در محل حسینیه ثارالله و با سخنرانی آیت الله  سید احمد خاتمی نماینده مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.