- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

تاکید روسای شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای خراسان شمالی بر ضرورت گسترش فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی

همزمان با هفتمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی

تاکید روسای شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای خراسان شمالی بر ضرورت گسترش فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده امام جمعه شهرستان فاروج گفت: برگزاری سالانه نمایشگاه های کتاب در استان بستر اعتلای فرهنگی خانواده ها و جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه های سالانه کتاب در استان، اظهار داشت: انجام این فعالیت های فرهنگی از جمله ضرورت هایی است که می بایست اجرای آن تداوم داشته باشد.

وی تاکید کرد: مناسب است در این نمایشگاه ها، اغلب کتاب هایی با موضوعات تربیتی، دینی و اخلاقی عرضه شوند تا زمینه ساز استحکام پیوند در خانواده ها همچنین تعمیم ارزش های دینی و اخلاقی در میان عموم جامعه باشند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده در ادامه بر برگزاری متمرکز کردن اینگونه نمایشگاه ها در تمامی شهرستان ها تاکید کرد و گفت: انجام این برنامه ها در استان امکان دسترسی و خرید آسان کتاب برای علاقمندان را فراهم می کند.

امام جمعه شهرستان جاجرم هم در این گفتگو گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب نقش موثری در فرهنگ سازی ارزشهای دینی در جامعه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی کتاب مفید و سالم را یکی از بهترین دوستان وراهنمایان ومرشدانی دانست که در غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می تواند به بهترین شکل مثمر ثمر واقع شوند.

امام جمعه جاجرم همچنین قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان و ثواب خواندن یک آیه در ماه رمضان را که معادل ختم قرآن است را از جمله اهمیت مطالعه و مشوق های ترویج مطالعه از سوی خداوند برای بشریت دانست.

حجت الاسلام و المسلمین جواد طاهری امام جمعه شهرستان مانه و سملقان نیز در ادامه اظهار داشت: هر فعالیتی رسالتی را به همراه دارد که رسالت نگارش و انتشار کتاب نیز پیشرفت و رشد علمی در میان اقشار مختلف برای هر منطقه است.

وی تصریح کرد: با برگزاری نمایشگاه های سالانه کتاب علاوه بر اینکه زمینه های تشویق و ترغیب برای تالیف کتاب از سوی نویسندگان فراهم می شود، کتابخانه های محلی در سطح شهرستان ها نیز از برکت برگزاری این نمایشگاه ها با تامین کتاب های مورد نیاز غنی می شوند.

به گفته وی، با برگزاری این گونه از نمایشگاه ها، علاقمندان به مطالعه کتاب نیز از وضعیت تالیف و انتشار کتاب های جدید در استان و کشور آگاه می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه های سالانه کتاب، تنها بخشی از ابزارهای ایجاد انگیزه برای مطالعه کتاب در میان اقشار مختلف جامعه است که برای آن برنامه ریزی می شود و ضرورت دارد مسئولان بر احداث کتابخانه های محلی با فضایی مناسب و تامین کتاب های جدید منتشر شده نیز در سطح شهرستان ها توجه داشته باشند.