- دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور - http://pcci.ir -

بازدید دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از کتابخانه حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)

 

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از کتابخانه حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) واقع در خیابان آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، دکتر سید محمدرضا موالی‌‌زاده در سفر به استان قم، از بخش های گوناگون این کتابخانه بازدید و با مسئولان آن گفت و گو کرد.

حجت ‌الاسلام والمسلمین اسماعیل محمدی کرمانشاهی مدیر فرهنگی هنری آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) در این بازدید در رابطه با بخش های مختلف و امکانات این کتابخانه از جمله سالن های مطالعه ویژه خواهران و برادران، بخش ترمیم کتاب های قدیمی، بخش نگهداری کتاب های قدیمی و خطی و بخش نگهداری مطبوعات و اسناد توضیحاتی را ارایه داد.

حجت ‌الاسلام محمدی با بیان اینکه این کتابخانه دومین کتابخانه بزرگ استان قم و یکی از کتابخانه‌ های برتر کشور است، خاطرنشان کرد: جامع ‌ترین آثار در این کتابخانه جمع آوری شده است.

وی با اشاره به جمع ‌آوری کتاب‌ های فقه و اصول گفت: کتاب ‌های مورد نیاز طلاب در این مجموعه قابل دسترسی است؛ آثار مرتبط در حوزه‌ های تاریخ، ادبیات، علوم و فنون و زبان ‌های خارجی در این کتابخانه گردهم آورده شده است.

وی با تاکید بر اینکه از سه ماه گذشته فعالیت این کتابخانه تا ساعت ۲۳ افزایش داشته است، افزود: کتابخانه حرم مطهر بیشترین خدمات را به زایران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) ارایه می ‌دهد و روز جمعه نیز این مجموعه برای استفاده علاقه مندان باز است.

حجت ‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه بسیاری از کتاب ‌های کمیاب کشور در کتابخانه آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) یافت می ‌شود، عنوان کرد: بسیاری از آثاری که در این کتابخانه یافت می ‌شود در هیچ جای دیگری وجود ندارد چرا که برخی از شخصیت ‌های برجسته علمی کتابخانه شخصی خود را به این مجموعه اهدا کرده ‌اند.

وی گفت: کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) در دو بخش خواهران و برادران فعالیت دارد؛ این مجموعه در راستای ترویج فرهنگ قرآن و نهج‌البلاغه اهتمام جدی دارد به همین علت برای مشارکت با مجموعه‌ های مختلف فرهنگی آماده است.

هم چنین دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، برای زیارت بارگاه ملکوتی و نورانی کریمه اهل بیت(ع) به حرم مطهر مشرف شد.